Valodu nedēļa RVPĢ ,,Runā ar ..par..”

Februārī visā Latvijā atzīmē dzimtās valodas dienu. Kā katru gadu februāra beigās un marta pirmajā nedēļā  RVPĢ noritēja  valodu nedēļa, ko rīkoja Valodu jomas skolotāji.Šogad nedēļas moto bija : ,,Runā ar… par…”.Nedēļas laikā tika rīkota konkursa ,,Jāj pa ceļu pasaciņa”pirmā kārta sākumskolas un pamatskolas klasēs. Skolēni sacentās par labākā pasaku stāstnieka titulu , savukārt vidusskolēni sarunājās ar ,,Satori.lv” redaktoru, publicistu,rakstnieku Ilmāru Šlāpinu par grāmatu ,,Jauno latviešu valoda”.

Ar savu dzimto valodu iepazīstināja ,,Erasmus +” brīvprātīgās no Itālijas, Francijas un ASV, kas  vadīja nodarbības pamatskolas un vidusskolas skolēniem. Tika dziedātas dziesmas, veikti dažādi valodas uzdevumi, zīmēts, spēlētas valodas spēles, iemācītas pamatfrāzes itāliski, franciski, bagātinātas angļu valodas prasmes.

Poļu valodā arī notika neparastas stundas, piemēram , ,,Valoda kā virtuve”, kurā varēja ne tikai runāt par Polijas virtuves īpatnībām, bet arī to nobaudīt.

Paldies skolotājiem par iniciatīvu, radošu pieeju , neparastajām stundām un skolēniem par atsaucību un ieinteresētību, paplašinot savu redzesloku!

You may also like...