Šķīrāmies Latvijā, lai satiktos Polijā

Eiropas diena Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā sākās ar ES projekta “ Erasmus + programmas SCIENCE ACADEMY” dalībvalstu Turcijas un Polijas delegāciju ierašanos darba vizītē Latvijā, Rēzeknē, mūsu skolā. 5.-6.klašu skolēni, izveidojot ES karogu no gaisa baloniem, jau sagaidīja viesus skolas pagalmā, tika atskaņota ES himna un gaisā pacēlās dzeltenzili baloni, nesdami sveicienus pasaulei un, protams, sadarbības partneriem, kuri palika mājās.

Darba vizītes sākumā ciemiņi iepazinās ar skolēnu sagatavoto prezentāciju par Rēzekni, Latgali, Latviju. Sekoja mājas darbu izpildes atskaite- analīze. Kopīgā tēma visām dalībvalstu skolām bija daba. Mēs prezentējām paveikto apakštēmā “Mežs”. Ciemiņiem bija interesanti iepazīties ar bērnu eksperimentu rezultātiem gaisa piesārņojuma ziņā mežā, apdzīvotā mikrorajonā, skolas teritorijā, kā arī vērot skolēnu darbu radītās izstādes.

Darba procesā viesi bija arī svinīgā pasākumā, kurš bija veltīts Polijas valsts Konstitūcijas dienai, 4.maija Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai, kā arī Eiropas dienai. Visus pārsteidza bērnu raitais deju solis, skanīgās balsis un kapelas azartiskais izpildījums.

Darba vizītes laikā viesu delegācijas apmeklēja Goru, “Zeimuli”, maizes muzeju Aglonā, kā arī Aglonas baziliku, Ludzas muzeju, amatnieku darbnīca un pabija Jura Krompāna keramikas darbnīcā un Rīgā.

Nākamā vizīte septembra sākumā notiks Polijā, Velkopolskā.

Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas direktore V. Šidlovska

You may also like...