Tehniskās jaunrades dienu Rēzeknē apmeklē rekordliels interesentu skaits

100_5679Svētdien, 10.novembrī Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā tika organizēta Tehniskās jaunrades diena, kuru apmeklēja 259 cilvēki, kas ir lielākais cilvēku skaits vienas dienas pasākumā piecu gadu vēsturē, tādējādi sasniedzot pasākuma piecgades kulmināciju.Īpaši Latgales reģiona skolās ir novērojams fakts, ka interese par inženierzinātnēm pakāpeniski pieaug, tādējādi ieinteresējot topošos inženierus jau agrā jaunībā izprast to būtību.

Tehniskās jaunrades diena Rēzeknē deva iespēju ikvienam piedalīties kopumā astoņās dažādās disciplīnās. Robotikas disciplīnā „Tarantulboti” labākos rezultātus uzrādīja Aglonas vidusskolas audzēkņi, savukārt „Līnijsekotāju” darbnīcā precīzākos uzkonstruēja Andrupenes pamatskolas skolēni.

Mehānikas praktikuma „Laiviņu” disciplīnā visstabilāko laivu izveidoja Pelēču pamatskolas skolnieks, bet „Lidmodeļu” disciplīnā visaugstāk lidojošākos lidmodeļus radīja jaunieši no Ludzas 2.vidusskolas, kā arī Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas.

Tehniskās jaunrades dienā bija iespēja izveidot arī savu elektrodetektoru. Līvānu 2.vidusskolas skolnieks bija tas, kuram to izveidot sanāca vislabāk.

Alķīmiķu baterijas laboratorijā vislabāko rezultātu uzrādīja meitenes no Dagdas vidusskolas, izceļoties ar rezultātu, kas uz vairāk kā pusi pārsniedz pārējo dalībnieku rezultātus. Labus rezultātus uzrādīja arī Līvānu 2.vidusskolas audzēkņi.

Izvērtējot radošākās darbnīcas „Maģiskie audumi” rezultātus, ar saviem darbiem izcēlās jaunieši no Preiļu 1.pamatskolas un Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas.

Rēzeknē katru gadu pieaug arī spageti tiltu konstruētāju skaits. Šogad šajā disciplīnā sacentās jau 14 tilti. To testēšana viennozīmīgi ir kļuvusi par elpu aizraujošāko momentu pasākuma laikā, pulcējot lielu skatītāju loku. Disciplīnā piedalījās dažāda dizaina un veida tilti, taču pārliecinoši uzvarēja Margaritas Bortkevičas (Rēzeknes valsts poļu ģimnāzija) tilts, kas izturēja 48.5 kilogramus, taču netika bojāts un svaru, ko tas spēj noturēt īstenībā, noskaidros Rīgā, testējot to uz lielo tiltu testēšanas iekārtas.

Tehniskās jaunrades dienas pasākumā bija iespēja piedalīties arī interesi raisošos fizikas un ķīmijas eksperimentos, kā arī plašāk uzzināt par studiju iespējām. Ikviens interesents aicināts piedalīties TJD pasākumos arī Jelgavā (23.11) un Ventspilī (24.11.). Vairāk informācijas pasākuma mājaslapā www.tjd.lv.

Tehniskās jaunrades dienas rīko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlamentu un RTU Robotikas klubu. Pasākums tiek īstenots Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras projekta „Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma” ietvaros, to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

You may also like...