Ekodraugi „salidoja” Dricānos

Aprīļa nogalē Rēzeknes novada Dricānu vidusskolā norisinājās „Ekoskolu salidojums 2015”, kur ciemojās vairāku skolu komandas un skolu pārstāvji, lai kopīgi nosvinētu jaunas draudzības sākumu. Uz šo pasākumu bija ieradušās vairākas novada skolas, tai skaitā arī Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas Ekopadomes pārstāvji.
Salidojumu atklāt palīdzēja SIA „ALAAS”, Edītes Čepules izpildījumā, informējot un atgādinot visiem sanākušajiem par atkritumu šķirošanu, klimata pārmaiņām, SIA „ALAAS” darbību un izglītojot ar dažādu video filmu demonstrēšanu. Tika noorganizēts konkurss ,,Vai tu zini?’’ un kustību spēle ,,Uzmani atkritumus!’’, lai nostiprinātu iegūtās zināšanas un pārbaudītu klausītāju uzmanību prezentāciju laikā.
Nākamais posms bija iepazīt Dricānu vidusskolas apkārtni un citas vietas Dricānu ciematiņā. Tika piedāvāti dažādi atraktīvi uzdevumi, kas palīdzēja komandām orientēties apkārtnē, izzināt dabu, likt lietā savas zināšanas dabā notiekošajos procesos, mezglu siešanā, koku resnuma un garuma mērīšanā pēc sentēvu metodēm.
Noslēgumā, pēc interesanti un aktīvi pavadītajām stundām orientēšanās spēlē, organizatori bija parūpējušies arī par siltu zupu no ekoloģiskām sastāvdaļām. Sabraukušie ciemiņi tika baroti ar uz uguns pašgatavotu nātru zupu. Neviens nebija gaidījis, ka tā izrādīsies tik garšīga!
Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas Ekopadomes pārstāvji saka lielu paldies šī salidojuma organizatoriem un Dricānu vidusskolai par viesmīlību. Uz tikšanos vēl kādā salidojumā!

Sarmīte Gaidule,
Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas Ekopadomes pārstāve

You may also like...