Radīts, lai apēstu, nevis izmestu

Jaunie vides reportieri ir starptautiska vides izglītības programma jauniešiem no 11 – 25 gadu vecumam ar mērķi pētīt, izzināt vides problēmas, popularizēt risinājumus un apgūt mūsdienu mediju rīkus sabiedrības informēšanai.

Kā katru gadu programmas ietvaros notiek Jauno Vides reportieru konkurss, kuru rīko Nodibinājums “Vides izglītības fonds”. Konkursā var iesūtīt darbus, kas apraksta noteiktu vides problēmu, veic iemeslu un iespējamo risinājumu izpēti, parādot šo informāciju plašākai sabiedrībai viegli uztveramā veidā.

Šajā gadā no mūsu skolas piedalās 12.klases skolnieces Agnese Dzene un Jūlija Gajevska. Ir izveidota video reportāža “Radīts, lai apēstu, nevis izmestu”. Video parāda, ka pārtikas atkritumu problēma ir aktuāla. Tiek attēlots bezatbildīgs resursu patēriņš, intervēta Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas vadošā pētniece Lienīte Litavniece un piedāvāti risinājumi, kurus ikdienā varētu pielietot ikviens, lai mazinātu pārtikas atkritumu daudzumu un to ietekmi uz klimata pārmaiņām.

Anita Vaivode, Ekoskolu programmas koordinatore

You may also like...