“Pašu veidota Latvija”

Interešu izglītības iestāde “Mazā Brīnumzeme” piedāvā modernas interešu izglītības programmas skolēniem. Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā tika uzaicināti novadīt LSS ietvaros nodarbību ,,Pašu veidota Latvija”

Izzinošās divdaļīgās nodarbības laikā, skolēni uzzināja ,kā tiek veidota un darbojas aizraujošā modelisma pasaule.

Pirmā bija teorētiskā nodarbības daļa – diskusija. Tika risināti svarīgi jautājumi par elektronikas lomu šodien – sākot ar auto industriju un gudru zemkopību un beidzot ar medicīnu,tehnoloģiju lomu tuvākajā nākotnē jeb kādēļ no elektronikas nevienam neaizmukt.

Meistars pastāstīja,kādi pamatelementi padarījuši modernās tehnoloģijas par iespējamām un cik strauji tās attīstījušās pēdējo dekāžu laikā,kāda nozīme mūsu ikdienā ir tranzistoriem,kas ir  Mūra likums. Apgūti fizikas jēdzieni,elektrisko shēmu darbības pamati – noslēgta ķēde, komponenti, strāvas plūsma un Oma likuma izmantošana savu ideju realizēšanā,kas ir lodēšana un kādi instrumenti nepieciešami, lai to veiktu.

Praktiskajā nodarbības daļā – elektronikas un lodēšanas darbnīca. Katrs skolēns izgatavoja elektronisku ierīci – gaismas jūtīgu “vabolīti”, kas palika skolēna īpašumā. Skolēni veica Individuālu uzdevumu, domāja par laika un darba plānošanas nozīmi jebkuras ieceres īstenošanā.

Skolēnu atsauksmes:4.a klases skolēnu teiktais:

,,Patika strādāt ar lodāmuru. Bija mazliet bail, bet jābūt uzmanīgam”

,,Uzzināju daudz jaunu vārdu: strāvas plūsma, Oma likums”.

,,Skolotājs interesanti stāstīja par elektroniku”.

,,Biju lepns ar sevi, jo viss darbojās, ko es uztaisīju”

Audzinātājas I.Zeiļas domas:

,, Tādi pasākumi ir ļoti noderīgi skolēniem, jo rosina interesi par eksaktajām zinātnēm, konkrēti, fiziku. Bērni sāk saprast ,cik liela loma mūsdienās ir elektronikai, ka jāmācās, kā tā palīdz cilvēkam dažādās dzīves jomās.”

You may also like...