Polijas valsts vēstneses Latvijā Evas Dembskas un Ministra-konsula Vojceha Kraja oficiāla vizīte Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā 20.03.2017

Šo svinīgo brīdi gaidījām mēs visa skolas saime: gan skolēni, gan skolotāji, gan vecāki. Šī diena pēc skolas darba plāna bija veselības diena. Tāpēc pēc svinīgas sagaidīšanas skolas vestibilā ar sāli un maizi, kā tas pieņemts poļu tautai, skanēja arī mūsu skolas kapelas priekšnesums, ar kuru 31.martā Rīgā kapelas dalībnieki skolotājas Silvijas Slavikas vadībā sacentīsies starp labākajām Latvijas skolu kapelām. Vēstnieces k-dzei patika bērnu priekšnesums. Tālāk ciemiņi iepazinās ar b-bas “Palīdzība poļiem austrumos” modernām tehnoloģijām – dāvinājumiem: skolotāju istabā, informātikā un angļu valodas kabinetā, ķīmijas laboratorijā. Vēstnieces k-dze teica atzinības vārdus par darbošanos projektos, no kuriem gan skolēniem, gans skolotājiem ir ieguvums skolēnu zināšanu kvalitātes paaugstināšanā.

Ciemiņu acīs mirdzēja prieks un liels gandarījums, kad 5-go un 6-go grupu audzēkņi poļu tautas tērpos parādīja mini uzdevumu skolotājas E.Bienievičas vadībā “Pavasaris nāk”.

Bērni uzdāvināja viesiem pašu rokām darinātos pavasara ziedus. Noslēgumā ciemiņus priecēja projekta “Sporto visa klase” 3.b kl. skolēni ar sporta skolotāju M.Babri un audzinātāju I.Jonikāni, kā arī karsējmeitenēm no 8.b klases.

Visiem Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas skolotājiem nu tagad ir arī savi zaļie sporta krekliņi ar uzrakstiem gan poļu valodā, gan latviešu valodā.  Šī kopības zīme vieno kolektīvu, un ciemiņi izteica vēlēšanos ar sportiskiem zaļiem ekoskolas skolotājiem nofotografēties un, protams, ar bērniem- pasākuma dalībniekiem.

Vizītes noslēgumā vēstnieces k-dze pasniedza dāvanas skolas bibliotēkai un poļu valodas un mūzikas kabinetiem un pateicās pedagogu kolektīvam par radošu darbu, par gūtiem panākumiem un vēlēja arī tālāk būt labāko Latvijas skolu reitingā.

 

                Skolas direktore V.Šidlovska

You may also like...