• Bez tēmas

Un atkal satikās draugi!

Rudens brīvdienās  Erasmus + projektā „Math&science prectices with fun!”, Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas skolēni un pedagogi devās mācību braucienā uz Afyonkarahisar Turcijā.

Neriman Ibrahim Kucukkurt Ortaokulu skolā satikās skolēni un pedagogi no visām projekta partnerskolām, lai prezentētu sagatavotos mājasdarbus. Katram partnerim bija jāiepazīstina pdarba vizītes dalibniekus ar savu skolu un valsti. Tāpat katra skola bija sagatavojusi teātra izrādi par savu projekta tēmu. Prezentācijas bija tikpat atšķirīgas un radošas, cik paši skolēni, tas bija pierādījums tam, ka skolēnos mīt radošs gars un katrs var izpaust savu talantu.

Erasmus+ projekts vērsts uz skolēnu sadarbību, daloties savā pieredzē un mācoties no citiem. Skolēni ne tikai prezentēja, bet arī strādāja grupās, gatavoja jautājumus un iepazina viens otru labāk. Tāpat skolēniem bija iespēja pabūt dažās mācību stundās. Galvenā saziņa un darbs norisinājās angļu valodā, tomēr prieks, ka viesi izmantoja iespēju un, dzīvojot turku ģimenēs, arī lietoja praktiskas saziņas valodas iemaņas.

Pēc stundām vietējie skolēni kļuva par gidiem un vadīja ekskursijās pa Afyonkarahisar. Pilsēta lepojas ar bagātu vēsturi un arhitektūru. Apmeklējām arī Frigijas ieleju. Vislabākais veids, kā apskatīt ielejas un klintis, ir doties pārgājienā kājām un pašam visu izložņāt – vismaz tur, kur tas ir ļauts.

Viens no iespaidīgākajiem braucieniem bija uz Koniju, kur varējām izstaigāt skaisto, savdabīgo pilsētu, iepazīties ar Mevlevi jeb Rūmi mauzoleju un dervišu ceremoniju, apbrīnot Tauriņu ieleju un gūt aizraujošo un interaktīvo pieredzi  Konjas Zinātnes centrā.

Nebija viegli šķirties no jaunajām nu jau iepazītām ģimenēm un draugiem. Mājās atgriezāmies ar jauniem iespaidiem, zināšanām un ļoti siltām atmiņām par turku viesmīlību.

Vislielākais paldies jauniešiem par komandas garu, pozitīvismu un atbildības sajūtu pārstāvēt skolu un Latviju. Nākamā projekta mācību vizīte norisināsies Portugālē Escola Secundária De Emídio Navarro skolā martā.

 

Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas projekta koordinatore Olga Burova

Jums var arī patīk ...